Cviky žilní gymnastiky účinkují proti oteklým nohám a bolavým nohám. Naučte se je i vy s MUDr. Júlií Černohorskou. Cviky žilní gymnastiky účinkují proti oteklým nohám a bolavým nohám. Naučte se je i vy s MUDr. Júlií Černohorskou.

Cviky na otoky nohou v TV s lékařkou MUDr. Černohorskou

13.05.2024

Bolavé a oteklé nohy mohou mít více příčin. Nejčastěji jde o projev chronického žilního onemocnění, zejména pokud největší napětí v nohách cítíte ke konci dne nebo po dlouhém sezení či stání. Teplo nepříjemné pocity v nohách ještě umocňuje, proto můžete v létě vnímat otoky nohou intenzivněji.

Základním pilířem dlouhodobé a trvalé léčby je užívání léků na žíly (tzv. venofarmak), které zpevňují žilní stěnu a zamezují tvorbě žilního zánětu. Důležité je také nosit kompresní punčochy, které ulevují od oteklých a bolavých nohou a dodržovat režimová opatření. Mezi ně patří například žilní gymnastika. 

Jak vypadají cviky žilní gymnastiky? A jak zabránit v létě otokům nohou? Podívejte se na rozhovor s dermatoveneroložkou MUDr. Júlií Černohorskou, Ph.D., v pořadu České televize SAMA DOMA