Aktuality

18. 10. 2017
Bércové vředy patří mezi rány, které vznikají postupnou progresí (zhoršením) cévního onemocnění. Za jejich vznikem může být žilní i tepenné onemocnění, případně kombinace obou. Vzhledem k tomu, že v horkých letních měsících je celý cévní...
09. 10. 2017
Na operaci, ať už jakoukoliv, nikdo nejde rád. Když se jedná o velké, tzv. kmenové křečové žíly, je to řešení, jemuž se nakonec stejně nevyhnete, pokud ovšem tedy nechcete dobrovolně trpět.... Tak proč ho odkládat?  Strach je naprosto...
21. 09. 2017
Kompresivní punčochy mediven®elegance slaví mimořádný úspěch svou sázkou na přirozenost. Výrazné barvy vystřídala škála tělových odstínů. Konečně si můžeme obléknout punčochy...
11. 09. 2017
Hemoroidy v akutní fázi dokáží pořádně potrápit. Co můžete udělat sami doma, než se dostanete k odbornému lékaři?
06. 09. 2017
Hojení chronických ran, jako jsou bércové vředy, je dlouhodobá záležitost a pacient s takovým hendikepem často svádí souboj i s trvale přítomnou bolestí, která snižuje komfort života nemocného.
26. 08. 2017
Otoky nohou může způsobit velké množství faktorů: záněty, infekce, špatná výživa, metabolické poruchy nebo poruchy krevního oběhu. Možná jste ale netušili, že k těmto nepříjemným projevům může přispívat i móda.
17. 08. 2017
Bércové vředy jsou sice povrchové, ale chronické a špatně se hojící rány, které vznikají kvůli městnání krve v povrchových žilách dolních končetin.
15. 08. 2017
Možná jste si všimli – a měkké „i“ ve slovese je na místě, protože problém se týká i mužů – že v létě se křečové žíly zhoršují nebo i poprvé objeví. Nohy pak otékají a bolí.
04. 08. 2017
Vyšlo na vás při cestě na dovolenou místo u okénka? Neradujte se, toto sedadlo je spojeno s vyšším rizikem rozvoje cestovatelské trombózy, a to nejen v letadlech, ale i v autobusu. Bez rizika není ani jízda v autě.
29. 07. 2017
Není náhodou, že operace se pokud možno plánují na chladnější měsíce roku. V horku se rány hůře hojí a to platí nejen o těch pooperačních, ale bohužel o všech.

Stránky